Podstrona: Agencja Badań Medycznych uruchamia konkurs dot. COVID-19 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Agencja Badań Medycznych uruchamia konkurs dot. COVID-19

2020-04-14
kategoria: Nauka
Agencja Badań Medycznych uruchamia konkurs dot. COVID-19

Prezes Agencji Badań Medycznych ogłasza możliwość ubiegania się o dofinansowanie projektów ze szczególnym uwzględnieniem niekomercyjnych badań klinicznych dotyczących obecnej sytuacji epidemiologicznej związanej z COVID-19.

Prace badawczo – rozwojowe mogą dotyczyć opracowania:

• nowych rozwiązań diagnostycznych związanych z COVID19 (szybkie testy diagnostyczne);
  • skutecznej szczepionki na COVID-19;
  • skutecznej terapii dla osób chorujących na COVID-19.

Agencja Badań Medycznych umożliwia sfinansowanie do 100% kosztów prac badawczo – rozwojowych. O dofinansowanie ubiegać się mogą:

1. uczelnie wyższe;
  2. federacje podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki;
  3. Polska Akademia Nauk;
  4. instytuty naukowe PAN;
  5. instytuty badawcze;
  6. międzynarodowe instytuty naukowe;
  7. inne podmioty prowadzące głównie działalność naukową w sposób samodzielny i ciągły;
  8. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, o którym mowa w ustawie z dnia 13 września 2018 r. o Centrum;
  9. podmioty lecznicze, dla których podmiotem tworzącym jest publiczna uczelnia medyczna albo uczelnia prowadząca działalność dydaktyczną i badawczą w dziedzinie nauk medycznych, albo Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego;
  10. przedsiębiorcy mający status centrum badawczo-rozwojowego.
  11. inni wnioskodawcy prowadzący badania naukowe i prace rozwojowe:
    - jednostki organizacyjne posiadające osobowość prawną i siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
    - przedsiębiorcy prowadzący działalność w innej formie organizacyjnej niż określone w punkcie 10.

Projekty przyjmowane są w trybie ciągłym. Maksymalna kwota dofinasowania projektu wynosi 5 mln zł. Informację o wyniku oceny będą wydawane w przeciągu 72 godzin, natomiast decyzja o dofinansowaniu projektu w 7 dni roboczych.

Więcej informacji pod linkiem.