Podstrona: Finał konkursu „Kierunek – Przyszłość” w Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Finał konkursu „Kierunek – Przyszłość” w Politechnice Rzeszowskiej

2019-09-12
Finał konkursu „Kierunek – Przyszłość” w Politechnice Rzeszowskiej

W Politechnice Rzeszowskiej rozpoczął się finał międzynarodowego konkursu dla młodzieży z okazji Dnia Współpracy Europejskiej 2019 Kierunek – Przyszłość. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. W organizację wydarzenia od samego początku zaangażowany był Dział Współpracy Międzynarodowej naszej uczelni, natomiast za przygotowanie logistyki, infrastruktury wydarzenia oraz zakwaterowanie uczestników odpowiadali pracownicy Działu Gospodarczego.

Celem konkursu jest rozwijanie potencjału i możliwości młodzieży mieszkającej w obszarze przygranicznym jako drogi do lepszej przyszłości.

W finale wzięła udział blisko setka uczniów z Polski, Białorusi i Ukrainy. Większość finałowych wydarzeń została zorganizowana na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej. Uczniowie z 3 krajów, tworzący mieszane, transgraniczne zespoły uczestniczą w grach, warsztatach i innych aktywnościach. Młodzi ludzie mają okazję pokazać swoją kreatywność, wiedzę i umiejętności, zawrzeć nowe znajomości oraz zdobyć ekscytujące doświadczenia. Wszystko to poprzez pracę nad wspólnymi zadaniami z 4 dziedzin: techniki, sztuki, śpiewu i tańca. Uczestnicy wzięli też udział w grze terenowej na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej.

Kapituła konkursu, obserwując ich pracę, wybierze zwycięzcę. Ceremonia wręczenia nagród i zakończenie konkursu odbędzie się jutro.

Wydarzenie koordynuje Biuro Oddziału Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA 2014-2020 w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.