Podstrona: Nowy numer Gazety Politechniki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nowy numer Gazety Politechniki

2018-10-11
Nowy numer Gazety Politechniki

W numerze 7-9/2018 „Gazety Politechniki” zamieściliśmy artykuły poświęcone obchodom jubileuszu 50-lecia Wydziału Chemicznego oraz nadaniu godności doktora honoris causa prof. dr. hab. Bolesławowi Fleszarowi. Przedstawiliśmy również sylwetki profesorów honorowych Politechniki Rzeszowskiej. Zaprezentowaliśmy kolejne osiągnięcia pracowników i studentów, a także informację dotyczącą ewaluacji jakości działalności naukowej.

Opublikowaliśmy artykuły poświęcone ważnym wydarzeniom z życia uczelni, w tym m.in. nawiązaniu współpracy z Podkarpackim Centrum Innowacji, koreańskim uniwersytetem oraz Stalą Rzeszów. Część poświęcona nauce dotyczy hybrydowych kompozytów polimerowych stosowanych w technologiach szybkiego prototypowania.

W tym wydaniu można przeczytać m.in. o wspólnym projekcie lotniczym z Pratt & Whitney Rzeszów, wspieraniu komunikacji w języku migowym w urzędzie oraz olimpiadzie chemicznej. Ciekawe wspomnienia ze stażu we Francji opisał Kamil Filip, a swoje wrażenia z pobytu w Belgii przedstawili trzej studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Niecodzienną pasją podzielił się z Czytelnikami Adrian Arendowski. Sporo miejsca poświęciliśmy działalności studentów, a także osiągnięciom naszych sportowców, m.in. tenisistów stołowych.

Zamieszczono również obszerną informację dotyczącą podsumowania działalności władz w kadencji 2016-2020.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do publikowania na łamach naszej gazety.

Redakcja „Gazety Politechniki”