Podstrona: Patronat Politechniki Rzeszowskiej nad PWSW w Przemyślu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Patronat Politechniki Rzeszowskiej nad PWSW w Przemyślu

2018-06-27
Patronat Politechniki Rzeszowskiej nad PWSW w Przemyślu

Politechnika Rzeszowska objęła patronatem Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu. Na mocy porozumienia obydwie uczelnie będą współpracowały w zakresie naukowo – dydaktycznym, przy promocji nowoczesnych rozwiązań i badań naukowych dotyczących innowacyjności i przedsiębiorczości.

Umowę w tej sprawie podpisali rektor Politechniki Rzeszowskiej, prof. Tadeusz Markowski oraz dr Paweł Trefler, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Umowa zakłada współpracę w zakresie jakości kształcenia, w szczególności pomoc w przygotowaniu nowych i modernizacji dotychczasowych programów kształcenia na kierunkach prowadzonych przez PWSW w Przemyślu. Ważnym elementem umowy będzie też współpraca przy tworzeniu i prowadzeniu studiów podyplomowych, kursów dokształcających i szkoleń.

To kolejna umowa o objęciu przez Politechnikę Rzeszowską patronatem uczelni z województwa podkarpackiego. To jeden z elementów strategii rozwoju Politechniki. Mam nadzieję, że współpraca naszych uczelni i kreatywność pracowników naukowych przełoży się na wspólne projekty naukowe i dydaktyczne – mówi prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Porozumienie obejmuje także wspólne inicjowanie, organizowanie i rozwijanie kontaktów z uczelniami zagranicznymi, w szczególności z tzw. „krajów wschodnich”.

Zacieśnienie współpracy pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu a Politechniką Rzeszowską jest ważnym krokiem na ścieżce integracji podkarpackiej społeczności akademickiej oraz budowy potencjału technologicznego naszych miast oraz całego regionumówi dr Paweł Trefler, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Umowa zakłada również wzajemny udział w konferencjach, sympozjach i seminariach naukowych organizowanych na obu uczelniach.