Podstrona: Porozumienie o współpracy Politechniki Rzeszowskiej z Zespołem Szkół w Ożarowie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Porozumienie o współpracy Politechniki Rzeszowskiej z Zespołem Szkół w Ożarowie

2019-05-17
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Porozumienie o współpracy Politechniki Rzeszowskiej z Zespołem Szkół w Ożarowie

Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie. Umowę podpisano 15 maja podczas konferencji poświęconej roli inteligentnych specjalizacji w rozwoju szkolnictwa zawodowego, która została zorganizowana w ożarowskiej szkole średniej.

Umowę podpisali dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej oraz Marcin Stańczyk, dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie. Współpraca będzie realizowana przez Wydział Mechaniczno –Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

- Liczymy na współpracę Wydziału Mechaniczno- Technologicznego z zespołem szkół w Ożarowie, gdyż inwestujemy w nasz wydział i chcemy żeby się szybko rozwijał – mówi dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej.

W ramach porozumienia Politechnika Rzeszowska obejmie patronatem klasy o profilu mechanicznym w Zespole Szkół w Ożarowie. Pracownicy uczelni będą też przeprowadzać lekcje z zakresu budowy i eksploatacji maszyn dla uczniów. Będą również doradzać w sprawach dotyczących programu kształcenia w klasach patronackich. Uczniowie szkoły będą też mogli raz w półroczu brać udział w wybranych wykładach prowadzonych na uczelni, a także będą mogli uczestniczyć w konferencjach i sympozjach, które organizuje Politechnika Rzeszowska.

W konferencji  poświęconej inteligentnym specjalizacjom, która odbyła się w Ożarowie wzięli udział włodarze gmin, a także przedsiębiorcy i przedstawiciele szkół wyższych. Politechnikę Rzeszowską reprezentowali, oprócz prorektora Grzegorza Masłowskiego, dr hab. inż. Aleksander Mazurkow, prof. PRz, dziekan Wydziału Mechaniczno- Technologicznego PRz w Stalowej Woli, dr hab. inż. Andrzej Trytek, prodziekan ds. nauki WMT, dr inż. Józef Brzęczek, z Zakładu Wytwarzania Komponentów i Organizacji Produkcji WMT PRz.