Podstrona: Studenckie Warsztaty Urbanistyczne Kraków/Rzeszów 2019 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenckie Warsztaty Urbanistyczne Kraków/Rzeszów 2019

2019-09-19
Studenckie Warsztaty Urbanistyczne Kraków/Rzeszów 2019

Zakład Projektowania Architektonicznego i Grafiki Inżynierskiej Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej oraz Zakład Przedsiębiorczości i Gospodarki Przestrzennej Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zapraszają na Studenckie Międzyuczelniane Warsztaty Urbanistyczne Kraków/Rzeszów 2019.

Warsztaty odbędą się od 24 do 27 września w Krakowie. Będą okazją do połączenia wiedzy i umiejętności studentów gospodarki przestrzennej, między innymi w zakresie pozyskiwania danych przestrzennych, znajomości i analizy dokumentów planistycznych oraz procedur planistycznych z umiejętnościami analityczno-projektowymi i kreatywnym podejściem, które cechują studentów architektury i urbanistyki.

W ramach organizowanych warsztatów studenci będą mieli możliwość udziału w badaniach terenowych, analizie urbanistycznej obszaru opracowania (m.in. infrastruktura komunikacyjna, układ urbanistyczny), analizie uwarunkowań planistycznych, rozpoznaniu potencjału miejsca, studiach przypadków, czy propozycjach rozwiązań uwzględniających współczesne tendencje projektowe w urbanistyce i architekturze.

Kursy prowadzone będą w formule eksperckiej i przewidują spotkania z zaproszonymi specjalistami, w tym: architektami, urbanistami, planistami, urzędnikami. Celem prac studialnych, analiz i projektów studenckich będzie wskazanie ciekawych rozwiązań przestrzennych, kształtujących przyjazne i funkcjonalne środowisko miejskie, ze szczególnym uwzględnieniem dobrej jakości przestrzeni publicznej o unikalnym charakterze.

Opracowane przez studentów koncepcje, jako rodzaj inspiracji, zostaną przesłane do odpowiednich jednostek urzędu miasta. W późniejszym terminie, podobnie jak w ubiegłym roku, planowana jest także powarsztatowa wystawa prac studenckich na macierzystych uczelniach.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć pod linkiem.