Podstrona: Studentki Politechniki Rzeszowskiej laureatkami Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2019-11-13 , red.  Edyta Ptaszek

Studentki WBIŚiA Politechniki Rzeszowskiej zostały laureatkami Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego wykorzystującego sztuczne światło w architekturze. Laureatki zdobyły trzy miejsca w konkursie CONCURSO INTERNACIONAL de fotografía en LUZ ARTIFICIAL (5ª Edición) organizowanym przez Universitat Politècnica de Catalunya BarcelonaTech (UPC) oraz magazyn iCandela.

• Karolina Nawojska, studentka V roku Architektury,
    zajęła II miejsce oraz otrzymała nagrodę publiczności.
  • Wiktoria Panek, studentka V roku Budownictwa,
    otrzymała nagrodę publiczności.

Konkurs skierowany był do studentów Architektury, Budownictwa, Sztuki i Projektowania oraz Profesjonalistów. Rozdanie Nagród odbyło się 22 października 2019 roku w Pawilonie Miesa Van der Rohe w Barcelonie. Nagrodzone prace będą częścią wystaw wędrujących po wielu krajach i uczelniach na całym świecie oraz będą publikowane w środkach przekazu w postaci papierowej i elektronicznej.

Założeniem konkursu było ukazanie powiązania sztucznego światła z przedmiotami, przestrzenią, atmosferą, krajobrazami miejskimi i różnymi formami ekspresji artystycznej. Sędziowie oceniali zdolność emocjonalną i estetyczną w kreowaniu przestrzeni za pomocą sztucznego oświetlenia. Wykonanie fotografii pozwalało odkryć twórcze możliwości przekształcenia świata wizualnego, które rodzi się, gdy zachodzi słońce.

Konkurs podzielony był na trzy kategorie:

Kategoria A:
Fotografie ukazujące oświetlenie wnętrz, którym sztuczne światło dodaje wartość emocjonalną, ekspresję i estetykę.
W tej kategorii studentki Politechniki Rzeszowskiej zdobyły 2 nagrody: Karolina Nawojska zajęła II miejsce a Wiktoria Panek otrzymała nagrodę publiczności.

Kategoria B:
Fotografie koncentrujące się na oświetleniu obiektów architektonicznych, jego elementach oraz małej architekturze miejskiej.
W tej kategorii studentka Politechniki Rzeszowskiej Karolina Nawojska otrzymała nagrodę publiczności

Kategoria C:
Fotografie koncentrujące się na roli sztucznego światła w nocnym oświetleniu krajobrazów miejskich.