Podstrona: Trwa nabór na studia dualne na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Trwa nabór na studia dualne na Politechnice Rzeszowskiej

2019-01-16
Trwa nabór na studia dualne na Politechnice Rzeszowskiej

Pracownicy naukowi Politechniki Rzeszowskiej oraz eksperci Pratt & Whitney Rzeszów i Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów dyskutowali ze studentami dlaczego warto studiować inżynierię mechaniczną dla przemysłu lotniczego w ramach studiów dualnych.

Spotkanie pod hasłem „Kariera inżyniera – studia dualne” odbyło się w środę 16 stycznia. Politechnika Rzeszowska prowadzi do 14 lutego nabór na dwa kierunki studiów dualnych II stopnia: inżynierię mechaniczną dla przemysłu lotniczego (w specjalnościach: mechanika i budowa maszyn, mechatronika, silniki lotnicze) oraz automatykę i robotykę.

Spotkanie otworzył rektor Politechniki Rzeszowskiej, prof. Tadeusz Markowski. W spotkaniu wzięli udział m.in. dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia, prof. Jarosław Sęp, dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, dr hab. inż. Andrzej Burghardt, prof. PRz, prodziekan ds. nauki i rozwoju WBMiL, Marek Darecki, prezes Pratt & Whitney Rzeszów oraz Alicja Wycisk-Kaleta, dyrektor personalny w Pratt & Whitney Rzeszów.

Studentom przedstawiono korzyści jakie płyną z podjęcia studiów dualnych inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz, które łączą w sobie zarówno aspekt teoretyczny jak i praktyczny. Na kierunku jest 47 miejsc.

- To spotkanie ma Was zachęcić do podjęcia studiów dualnych, który nazywa się też kierunkiem przyszłości. Mam nadzieję, że te studia będą się cieszyły bardzo dużym powodzeniem – mówił do studentów dr hab. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej. - Nasza uczelnia jest bardzo prężna jeśli chodzi o wykorzystywanie szans współpracy z przemysłem przy kształceniu. Bardzo się cieszę, że na dwóch wydziałach Politechniki Rzeszowskiej uruchamiamy studia dualne.

Prof. Jarosław Sęp, dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa zachęcał studentów, żeby wykorzystali szansę jaką są studia prowadzone w systemie dualnym. Studenci którzy wybiorą edukację w ramach kierunku inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego mogą liczyć na wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość ukończenia studiów II stopnia o charakterze praktycznym, ucząc się 7 tygodni w semestrze. Studenci mogą też odbyć 9 miesięczne płatne staże i 3 miesięczne praktyki. Mogą także uzyskać dofinansowanie do kosztów zakwaterowania i dojazdu, jak również brać udział w kursach organizowanych na Politechnice Rzeszowskiej, które kończą się certyfikatem. Będą też uczestniczyć w kursach i szkoleniach realizowanych przez podmioty przemysłowe, a także wyjeżdżać na targi krajowe i zagraniczne.

Nabór na kierunek automatyka i robotyka w ramach studiów dualnych jest prowadzony na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki. Na studentów czeka 25 miejsc.