Podstrona: Warsztaty szkoleniowe pod patronatem firmy Zoller Polska / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Warsztaty szkoleniowe pod patronatem firmy Zoller Polska

2023-02-07 , red.  Marcin Sałata, Anna Worosz
Uczestnicy warsztatów,

Warsztaty szkoleniowe dla studentów drugiego stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn, specjalność „programowanie i automatyzacja obróbki” odbyły się w ramach zajęć laboratoryjnych z przedmiotu „Systemy CAx w projektowaniu narzędzi skrawających”, których opiekunami są dr inż. Marcin Płodzień oraz mgr inż. Marcin Sałata. Przeprowadził je dyrektor firmy ZOLLER POLSKA dr inż. Michał Pawłowski.

Warsztaty zostały zrealizowane w Katedrze Technik Wytwarzania i Automatyzacji na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa. W szkoleniu uczestniczyło 45 studentów, którzy w sposób praktyczny nabyli nowe umiejętności i wiedzę m.in. z zakresu zarządzania gospodarką narzędziową w Przemyśle 4.0. Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty.

Zakres warsztatów

W ramach warsztatów przeprowadzono teoretyczne sesje oraz zajęcia praktyczne dotyczące pomiaru geometrii narzędzi skrawających z wykorzystaniem urządzenia pomiarowego ZOLLER smarTcheck 450, będącego elementem wyposażenia katedry. Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia zastosowania różnych funkcji pomiarowych do określenia geometrii narzędzi. Przedstawiono również praktyczne aspekty zarządzania gospodarką narzędziową w nowej erze rozwoju technologii, nazywanej Przemysłem 4.0.

Współpraca z firmą ZOLLER POLSKA

Warsztaty zorganizowano dzięki nawiązanej współpracy oraz w ramach wymiany doświadczeń pomiędzy Katedrą Technik Wytwarzania i Automatyzacji a firmą ZOLLER POLSKA. Na zakończenie szkolenia kierownik katedry prof. dr hab. inż. Andrzej Kawalec wręczył dr. inż. Michałowi Pawłowskiemu album Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. W trakcie rozmów ustalono także koncepcję dalszej współpracy obejmującej m.in. kolejne edycje interesujących warsztatów szkoleniowych dla studentów.