Podstrona: Zmarł prof. zw. dr hab. inż. Zenon Waszczyszyn, dr hc / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zmarł prof. zw. dr hab. inż. Zenon Waszczyszyn, dr hc

2023-03-06 , red.  Anna Worosz
kategoria: Odeszli od nas
Zmarł prof. zw. dr hab. inż. Zenon Waszczyszyn, dr hc

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

prof. zw. dr. hab. inż. Zenona Waszczyszyna, dr. hc (1935–2023),

wieloletniego Pracownika Katedry Mechaniki Konstrukcji Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej, Członka Rzeczywistego Polskiej Akademii Nauk, Członka Polskiej Akademii Umiejętności, Doktora honoris causa Budapest University of Technology and Economics.

Odszedł od nas wybitny Naukowiec,  Nauczyciel i Wychowawca wielu pokoleń studentów.

Rodzinie Zmarłego wyrazy najgłębszego i szczerego współczucia

składają

Rektor, Senat, Rada Uczelni i Społeczność Akademicka Politechniki Rzeszowskiej.

Msza pogrzebowa obędzie się 10 marca (piątek) o godz. 10.30 w Bazylice św. Floriana w Krakowie,
a uroczystości pogrzebowe o godz. 12.30
na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.